קבצי מסלול זנוח - בר בהר - דיר א-שיך (19/9/03)

 

הפעם הייתה לי התלבטות קטנה אם להכניס מסלול זה ל"בנק" המסלולים, המסלול מכיל קטע לא קטן של הליכה לצד האופניים, לא כולם אוהבים זאת, אבל אם דבר זה אינו מפריע תיהנו מנוף יפה של הרי ירושלים, קבר שיך בגודל נדיר (ליד נ.צ. 23) והליכה בחורש ים תיכוני יפה.

התחלת המסלול במושב זנוח הצמוד לבית שמש. הקטע הראשון של העליה מזרחה הנו מאוד אתגרי, מעטים יתגברו עליו ברכיבה ללא הליכה, לא נורא. בהמשך המסלול נוח יותר. בנ.צ. 10 ממוקם בית הקפה בר-בהר שהפך למקום מפגש לכל הרוכבים המסתובבים באזור. מבר בהר רוכבים לכיוון נ.צ. 11 שבו נכנסים ימינה לסינגל.

רוב הקטע מנ.צ. 11 ועד נ.צ 24 הוא בהליכה. יש קטעים של רכיבה אולם הם אינם ארוכים. יש אפשרות לקצר קטע זה (ולהפסיד מסלול הליכה יפה) אם לאחר הבריכה בנחל קטלב (נ.צ. 14) יורדים לתחנת הרכבת של בר-גיורה בשביל השחור בחלקו הליכה וחלקו רכיבה. לעומת זאת הליכה בשביל הכחול תביא אותנו לקבר שיך.

את הדרך חזרה נעשה לאורך השורק, בקטע זה מסילת הרכבת (כיום בשיפוצים) היא על הגדה הדרומית והשביל שלנו על הצפונית, המעבר לגדה הצפונית של השורק הנו כמה עשרות מטרים מזרחית לתחנת בר-גיורא. לאחר מכן פונים לכיוון מערב. רובנו המשיך עד לנוחם ומשם דרך בית-שמש לזנוח, דוד מצא קיצור דרך אזור המחצבות וחסך כ- 15 דקות.

אזהרות:

-         כמו שנאמר המסילה לירושלים בשיפוץ, אתם עלולים להיתקל בכלים הנדסיים או משאית לאורך הדרך.

-         ישנם גשרים איריים על השורק, המעבר עליהם הוא מאוד חלק, בכל רכיבה יש "מתנדב" המחליק (בפעם האחרונה היה זה עבדכם הנאמן), המים כבר מטוהרים בקטע זה אולם בכל זאת עדיף לטבול בנחל דן. על מנת למנוע את ההחלקה יש לרכב לאט וללא שינוי כלשהוא בכיוון האופניים עד סוף הגשר.

 


.