כל מה שאנחנו אוהבים, נוף עוצר נשימה
קטעי רכיבה מאתגרים, טיול לא שגרתי בהחלט!
ממצפה רמון למפעלי צין דרך רוג'ומים בהר טרף ונחל שרף
Friday, November 25, 2005
התמונות של ארני | התמונות של דרור | התמונות של ניר | התמונות של פיטר
ממצפה למפעלי צין, מסלול מדברי מרתק במיוחד והרפתקני. לפי דעתי זו הפעם הראשונה שקבוצה כה גדולה, 21 רוכבים עושה את המסלול. המסלול ארוך, כ 50 ק"מ וכולל רכיבה בשבילים רחבים ומהירים, סינגלים בירידה ובעלייה, רכיבה על מדפי סלע שתלויים באוויר ועוד ועוד. כל זה בנוף מדברי מהמם ויופי עוצר נשימה. הרבה כבוד לחברה שהצליחו לסיים את היום הארוך הזה באור אחרון של יום. רכבנו כ 9 שעות מהם "בזבזנו" כ 3.5 שעות על הפסקות ותקלות, בעיקר פנצ'רים. כך לפחות אומר הגי פי אס שלי. הקרדיט למסלול לגדי אלוני שתיאר את המסלול באתרו, פרסם אותו בפורם בתפוז ובגלל השהמסלול לא מעגלי לא מעטים עשו אותו אחריו וחבל. את הטיול הוביל דרור באמצעות סיפור הדרך, מפה ומכשיר גי פי אס כשבעורפו "נושפים" עוד המון נווטים, הוא היה הפוסק האחרון ויכולת קריאת המפה שלו מרשימה ביותר. לפני תיאור קצר של המסלול בליווי תמונות אני רוצה להתנצל שהלחצתי אותכם בהפסקות, מאוד לא רציתי להכנס לחושך למרות שהיינו ערוכים לכך ובכלל ביום כזה לחוץ אפשר לנצל תיקון פנצ'ר כדי לאכול סנדוויץ' או חטיף אנרגייה ולא צריך "הפסקה רישמית". מיצפה רמון, בוקר ,08:00 אנחנו ערים כבר 3-4 שעות והרגע של התחלת הטיול מגיע. מרכיבים את האופניים ומתחילים ב כ 15 ק"מ של רכיבה לאורך המצוק עד מעלה מחמל. כבר ביציאה מהחנייה רועי מתרסק, ועד שהוא מתאושש עוברים להם עוד 20 דקות.
בדרך
למעלה מחמל
ארוחת הבוקר במעלה אחרי ההפסקה מתחיל הדבר
האמיתי, הסינגל הירוק. השביל מתחיל בטיפוס, אומנם תלול אבל ניתן לרכיבה,
חלק מאיתנו עשו זאת!. ההמשך זורם ורכיבו בנקודה 22 מתחברים לשביל שמסומן
ברוג'ומים. ירידה תלולה, רובינו יורדים אותה ברגל, סער ודורון גולשים
בירידה ומשאירים אותנו פעורי פה. התחלת הסינגל הירוק החברה בירידה מההר
הסינגל בהר טרף מסומן על ידי
רוג'ומים, השביל רכיב, וממש כייף לרכב ולגלות את הרוג'ום הבא. גם אנחנו
הוספנו או היבינו רוג'ום אחד או שניים לטובת המטיילים הבאים. כשהדרך לא
ברורה חפשו את הגללים של הגמלים, העיצה הזו טובה לכל השבילים במדבר. שער של רוג'ומים
סוף דרך הרוג'ומים בהר טרף
תמונה קבוצתית בגב היבש בנחל שרף
יוצאים מהנחל ומנסים להתחבר לשביל שסימנתי שחוצה את המפעל מדרום לצפון. קצת מתברברים בשבילים הרבים של המחצבה ולבסוף רוכבים קטע קטן על המסילה ומתחברים לדרך המלך. עוד כמה ק,מ בודדים, הסוף קרוב מתמיד, מגמת ירידה והחברה קיבלו כנפיים. רכיבה מטורפת לכיוון האוטובוס, מאין הם שאבו את הכוחות? אני רוכב די לאט וכל הזמן דומע, האוויר מלא בחלקיקי חול שמציקים בעין. אחרי מספר דקות מאתרים את האוטובוס בכניסה למפעל ורק אז אני נושם לרווחה, הטיול הצליח!
איפה האוטובוס? |
התמונות של ארני | התמונות של דרור | התמונות של ניר | התמונות של פיטר
|
|
|
|
קובץ הנ.צ מכיל את הנקודות שהכנתי לניווט בצרוף
נקודת הגב. המסלול הוא המסלול שאיתו יצאתי לטיול. יש לתקן נ.צ בהתאם
להקלטה אם מעוניינים. כך או כך ההקלטה תביא אותכם לנקודת הסיום.
|
Rechasim weekly ride Friday, November 2, 2005
|